Vína Mildner


Prioritou našeho rodinného vinařství je výroba a prodej moravských vín z našich vinic, nebo vinic od vybraných pěstitelů dodávajících pouze kvalitní surovinu z těch nejlepších viničních tratí. Podivín, ač město královské leží na rovině, sevřené největšími vinařskými obcemi, jako jsou Velké Bílovice, Rakvice, Lednice. Nejdůležitější je vždy kvalita suroviny, která je přímo odvislá od umístění vinice a odráží půdní a klimatické podmínky.
Naše vinice a surovinu, kterou nakupujeme najdete proto pouze v těch nejlepších viničních tratích, namátkou - Přítlucká hora,Šibeniční vrch - Mikulov (Rulandské šedé pěstované v BIO kvalitě), legendární trať Purmice v Perné (Ryzlink rýnský, Rulandské bílé), Podkoziperky - Rakvice (Zweigeltrebe, Veltlín zelený, ryzlink vlašský, Horní Věstonice - Pod Martinkou (Ryzlink vlašský), Lednice - Chardonnay, znojemsko. Díky značné rozmanitosti proplétající se třemi vinařskými podoblastmi a důrazem na individuální přístup ke každé surovině a odrůdě nenajdete u našich vín žádnou uniformitu. Vína jsou pestrá, složitá, kompletní, často vynikají díky půdním podmínkám a stáří vinice značnou minerálností. Stejně důležité jako je získání dokonalé suroviny je i její následné zpracování. Vycházíme z moderních i tradičních způsobů zpracování za použití šetrné technologie lisování na moderním, pneumatickém lisu. Surovina je dobře odkalena a tak je následně zajištěno perfektně čisté alkoholové kvašení převážně za pomoci ušlechtilých kvasinek. Rychlost a reduktivnost v celém průběhu zpracování a školení umožňuje výrobu vína bez použití antioxidačních přípravků jako je oxid siřičitý. Na vína nespěcháme. Vína zrají na vlastních kvasnicích, pokud to obsah kyselin dovoluje, vína na kvasnicích mícháme, čímž prohlubujeme jejich strukturu a komplexnost. Vznikají tak vína odrůdově čistá, jasná a bohatá s ovocným charakterem.

Vína ročníku 2022 připravujeme

Omezená nabídka a doplnění sortimentu 2021 v podání: Moravský muškát 2022 Frizzante, Ryzlink rýnský, 2022, Pálava 2022, Ryzlink vlašský 2022, Veltlínské zelené 2022, Frankovka 2021 barrique, Zweigeltrebe 2021 barrique, André 2021 barrique

Vína ročníku 2021 a Rulandské modré, barrique, výběr z hroznů 2019

Vína ročníku 2021 jsou ve skvělé kondici. Nabídka vypadá takto: Sauvignon, ročník 2021, polosuché, pozdní sběr, Veltlínské zelené, ročník 2021, suché, výběr z hroznů, Hibernal, ročník 2021, polosuché, pozdní sběr, Chardonnay, ročník 2021, polosuché, výběr z hroznů, Ryzlink vlašský, ročník 2021, botrytický sběr, výběr z hroznů, polosuché, Tramín červený, ročník 2021, polosladké, výběr z hroznů, Cabernet Moravia, ročník 2021, polosuché, pozdní sběr, Chardonnay, suché, ročník 2019, pozdní sběr, Rulandské modré, barrique, výběr z hroznů, 2019, suché, barrique. V barikových sudech nám pomalu zraje Zweigeltrebe, ročník 2021, suché, budoucí pozdní sběr, Frankovka modrá, ročník 2021, suché, budoucí pozdní sběr a André, ročník 2021, suché, budoucí výběr z hroznů.
 
2009 © Radim Mildner, Česká republika